sygnet

DR HAB. AGNIESZKA ROŻNOWSKA

Niezależna artystka sztuk wizualnych, graficzka, pedagog, prof. ASP w Warszawie.

W swojej twórczości podejmuje problem relacji międzyludzkich, zależności człowieka od przestrzeni oraz jego kondycji w czasach chaosu i masowej konsumpcji. Refleksję intelektualną zawiera najczęściej w cyklach, bez ograniczeń co do medium czy techniki. Zrealizowała szereg warsztatów wystaw indywidualnych i zbiorowych, w tym międzynarodowych.

Od 2010 roku prowadzi Pracownię Rysunku w Katedrze Mody warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych i współpracuje z Instytutem Edukacji Artystycznej Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie.

Rożnowska ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu uzyskując dyplom z wyróżnieniem w zakresie malarstwa w pracowni prof. Wł. Dudkowiaka. Od 2002 do 2009 była związana zawodowo z Instytutem Wzornictwa Politechniki Koszalińskiej.

Otrzymała stypendium rektorskie na VSVU w Bratysławie (1997-1998).

Zrealizowała szereg warsztatów artystycznych związanych z rysunkiem, m. in. na Universidad de Granada, Minami -oguni, Ubuyama-mura, ASO w Japonii oraz Malta Festiwal w Poznaniu, Kids Design Space we Wrocławiu, Obecność Galerii Działań w szkołach – Warszawa.

Otrzymała grant artystyczny Artist in residency w Japonii, Artist in ASO (2015).

międzynarodowa konferencja naukowa
SZTUKA UCZY – POMAGA
23-24/11/23
Instytut Edukacji Artystycznej
Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej
Szczęśliwicka 40, 02-353 Warszawa
+48 22 419 18 01  
sup@aps.edu.pl